אז איך לבחור מחשב גיימינג?

אני זוכר לפני המון שנים , כשגיליתי את משחק הסימולטור הטיסה הראשון שלי flight  95, אני זוכר איך בטיסה ראשונה שלי  התקרבתי לדמות של פסל החירות בניו יורק, למעשה זו הייתה דמות מצוירת עם קווים,  וקו הנוף של מנהטן היה פס אחד שחור, כל הזרימה של המשחק קרטעה ,אבל לי זה לא היה אכפת , הייתי המום מהאפשרות שיש מכשיר שמגיב אליי. זה היה בלתי נתפס בימים ההם.למעשה זו הייתה הפריצה שלי לעולם הגיימינג, וכך צברתי שעות משחקים רבות אבל האהבה שלי לסימולטורים רק הלכה התחזקה ונשארתי נאמן אליה עד היום.

אני זוכר איך אחרי 8 שעות טיסת מכשירים מעל האטלנטי הייתי ב FINEL מעל המסלול בשדה תעופה אוהרה בשיקגו ואז זה קרה, המשחק קרטע, לזה לא ציפיתי, כנראה עודף הנתונים שצבר או השד יודע מה גרמו למחשב להיעצר לפרקים ולשבור את ה 737 שלי על פרברי שיקגו. באותו רגע הבנתי שאני חייב לשפר את ביצועי המחשב שלי, אז הוספתי זיכרון, החלפתי מעבד, בקיצור שיפרתי את המחשב.
הבנתי שגיימר אמיתי חייב תמיד מחשב שיעלה בכמה מידות על צרכיו.

כל מי שאוהב משחקי מחשב חווה את הבעיות האלה, אתה אוהב לשחק משחקים כמו פורטנייט , מיינקראפט וכו… אבל המחשב נעצר פה ושם, זה יכול להטריף את הדעת, באמצע פשיטה על יעד מבוצר כל חברי הקבוצה שלך מתקדמים ואתה נשאר מאחור בגלל שהמחשב שלך חלשלושי. אבל רק לפני חצי שנה קניתי אותו, אז למה ? למה ?? אני אומר לך למה, כי קנית את המחשב הלא נכון לגיימינג! רוצה להבין קצת יותר מה אתה צריך ?  (ספויילר, אני עומד להסביר)
 • כשאתה קונה מחשב חדש ובמיוחד מחשב גיימינג אתה צריך לשאול את עצמך שתי שאלות עיקריות.
 1. מה הצרכים שלי? (לא, לא אלה) זאת אומרת  מה השימושים שלי? מה דורשים המשחקים שלי ?
 2. מה התקציב שלי? (קרי כמה כסף הייתי מעדיף להשקיע , ומה הכמות המקסימלית שאוכל להשקיע אחרי שאאבד את האיזון הפנימי העדין ואהפוך לחסר אחריות כמו צרכן סמים בקריז)
בשביל לענות על שאלות אלו אתה צריך להבין מה ההבדל בין הרכיבים של המחשבים , אבל אל בהלה, בקטנה, זה לא קורס מחשבים מתקדם של חברת הייטק. אז אנחנו נתמקד על 4 חלקים חשובים ביותר של המחשב
מעבד   (CPU)

זה למעשה המוח של המחשב , המחשב מבצע חישובים מתמטיים ככה הוא עובד, אז המעבד הוא הרכיב שמבצע את רוב החישובים , תדמיינו שהמעבד זה כמו מחשבון כיס אבל הרבה הרבה הרבה יותר חזק

יש שתי חברות ראשיות שמייצרות מעבדים למחשבים ביתיים Intel ו AMD, אני אתמקד בגדולה יותר  Intel, ואתמקד בדגמים הנפוצים וגם זה באופן כללי ולא מעמיק, רק בשביל לתת לכם את הרקע הבסיסי.

Intel  i3 –   המעבד "הנחות" ביותר של סדרת המעבדים הנפוצה (יש יותר נחותים אבל הם לא רלוונטים לגיימרים אלא רק למחשבים דלי ביצועים ), ה i3 – יעשה את רב המטלות הרצויות אבל גם לו יש את הגבולות שלו והם מאוד צרים, אם אין לכם מחשב עם המון זיכרון וכרטיס מסך מפלצתי אז… טוב לא משנה , בקיצור מעבד לאנשים עם כיסים מלאים בטישו במקום עם כסף.
Intel  i5–  או, עכשיו אתם מתחילים לדבר, הוא כבר מעבד חזק עם גבולות יותר רחבים , יכול לעשות המון דברים במקביל, במחיר סביר תוכלו "להוציא" מהמחשב ביצועים טובים ואפילו טובים מאוד.

Intel  i7 –  מעבד מהיר וחזק,מספק ביצועים אפילו מעבר למה שאתם צריכים לרוב תוכנות והמשחקים הפופולריים. לא זול.

Intel i9 –  הטופ שבטופ של המעבדים, לפי דעתי (ודעתי בלבד) העלות מול לא התועלת לא מצדיקה את המחיר, זה ממש מעבד קונספט לגיימרים ה "טחונים" בכסף, מי שכן צריך אותו אלו משתמשים שעושים עיבודים גרפיים כבדים , גרפיקאים  מפתחי אפליקציות וכו'.., אם אתם לא יודעים מה המילה 3D rendering אומרת אז אתם לא צריכים אותו

זיכרון וכונן קשיח.

זיכרון –  אם נשווה את המחשב למוח האדם, אז זיכרון המחשב דומה לזיכרון המידי שלנו, זיכרון בזמן הווה ואולי כמה דקות אחורנית.  ככל שיש לכם יותר זיכרון ככה המחשב יעבוד יותר מהר, את הגודל מודדים ב ג'יגה ביט (giga byte) יש המון סוגים ו"דורות" של זיכרונות , היום הסטנדרט הוא DDR4, מחשב עם כמות זיכרון בגודל 16 ג'גה ביט ומעלה אמור לעבוד מהר.

דיסק קשיח –  אם נשווה את הדיסק הקשיח למוח האדם, אז אפשר להקביל את מה שנמצא עליו לזיכרונות/מידע ישן, הוא למעשה מחסן נתונים, ככל שהוא יעבוד יותר מהר ויהיה יותר גדול גם המחשב יהיה יותר מהיר ויוכל להכיל יותר מידע, כיום משתמשים בדיסקים אלקטרוניים ללא חלקים נעים (SSD) , גם כאן יש המון רמות ודגמים, בכל אופן רק כונן SSD  בא בחשבון.

computer-power supply
display adaptor
כרטיס מסך ספק כוח ומארז חיצוני

 לא סתם בחרתי להסביר על שלושת הרכיבים האלה ביחד, הם קשורים זה בזה.

כרטיס מסך  למעשה ה "לב" של מחשב הגיימינג, לא משנה כמה המחשב יהיה חזק ללא כרטיס מסך עוצמתי המשחקים יתקעו והכל יהיה כבד ולא כיף בכלל.
לעומת זאת כרטיס מסך איכותי ומפלצתי הופך את הכל להנאה צרופה, היי הנאה זה כל הסיפור לא? אז אל תתקמצנו ,כרטיס מסך איכותי עולה כסף, אבל זה שווה כל רובל.

ספק כוח –  מדוע קישרתי בין הספק כוח לכרטיס המסך?, אני אסביר, מחשב ממוצע עם כרטיס מסך בסיסי יכול לעבוד עם ספק כוח בעוצמה חשמלית של 350 וואט ומעלה , ככל שאנו מעמיסים על המחשב עוד רכיבים זוללי חשמל צריך להגדיל את הספק הספק, כרטיס מסך עוצמתי זולל חשמל כמו תנין מורעב.  לכן חשוב להתאים את עוצמת הספק כוח לסוג הכרטיס, בדרך כלל ספק כוח בעוצמה של 650 וואט יספיק למחשב גיימינג סביר..

מארז חיצוני.

באופן אישי אני אוהב את המארזים שלי מלאים באורות בסגנון מדע בדיוני, כן גם זה חלק מההנאה. וגם חשוב שהמארז יכיל מאווררים שידעו לסלק את החום הרב שהכרטיס מסך מפיק.

לסיכום

רק מעבד חזק לא הופך את המחשב למפלצת משחקים, מניסיוני ההתאמה בין הרכיבים היא שקובעת, לדוגמא :

מעבד i5 עם 16 ג'יגה זיכרון וכרטיס מסך חזק  בעל זכרון של 6 ג'יגה וכונן SSD M2 480 GB וספק כוח 650 וואט נכון לשנת 2020 זה מחשב מעולה במחיר זול יחסית. הוא יהיה יותר מהיר במשחקים ממחשב i7 בעל כרטיס מסך פחות טוב, כמובן שהכול שאלה של תקציב. טוב, אז מקווה שעזרתי קצת.

ואיזה מחשב יש לכם ? מה מחשב החלומות שלכם? אשמח עם תכתבו לי בתגובות בתחתית העמוד.נתראה בפוסט הבא…

17 תגובות

 1. BrianTam הגב

  Great internet site! It looks really professional! Keep up the great job!

 2. BrianTam הגב

  Surprisingly user pleasant site. Tremendous details available on few clicks.

 3. Jamesmug הגב

  Appreciate it! It a wonderful webpage!

 4. chuccku.shoppy.pl הגב

  Kitap Ismarla Türkçe Kitabı

  Feel free to visit my blog – ebook (chuccku.shoppy.pl)

 5. https://competentjones.netlify.app הגב
 6. גדי הגב

  שלום לך ,
  שמחתי לקרוא את מה שכתבת אבל חסר לי עדיין קצת אינפורמציה , אני מעוניין לרכוש לבן שלי שהוא בן 11 מחשב גיימינג טוב ואשמח אם תיצור עימי קשר ותעזור לי .

  תודה
  גדי

 7. vreyro linomit הגב

  I have read a few good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how much effort you put to create such a fantastic informative website.

 8. froleprotrem הגב

  Greetings! Very helpful advice on this article! It is the little changes that make the biggest changes. Thanks a lot for sharing!

 9. vreyrolinomit הגב

  Hello just wanted to give you a quick heads up. The words in your article seem to be running off the screen in Safari. I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I'd post to let you know. The layout look great though! Hope you get the issue fixed soon. Many thanks

השארת תגובה

© 2019 All Rights Reserved

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן